Antylopa o oczach jak kwiat?

Suhak to jedno z moich ulubionych zwierząt. O pochodzeniu nazwy zwyczajowej i naukowej tej niezwykłej antylopy mogliście przeczytać na blogu (tutaj). Jak być może pamiętacie, suhak i Saiga nie mają pewnej etymologii. Podobnie rzecz się ma z antylopą. Czytaj dalej „Antylopa o oczach jak kwiat?”

Co łączy starca pomarszczonego z merdaniem?

Nasi merdający ogonem domownicy mogą nam przysporzyć zmarszczek. Dlaczego? Bo właściciele merdającego ogona, oznaczającego w psim języku uśmiech, sprawiają, że się częściej uśmiechamy. Ale zmarszczki z merdaniem powiązane są także etymologicznie! Czytaj dalej „Co łączy starca pomarszczonego z merdaniem?”

Chuć chutliwca

Życiem chutliwca rządzą żądze. Kiedy samce tego australijskiego myszopodobnego torbacza osiągają dojrzałość płciową, jedynym ich celem staje się przekazanie swoich genów jak największej liczbie partnerek. Rozpoczynają wówczas gonitwę za samicami, walczą o nie z innymi pretendentami, a po udanych pojedynkach kopulują bez opamiętania nawet przez kilka tygodni, przy czym jedno zbliżenie może trwać i kilkanaście godzin. Czytaj dalej „Chuć chutliwca”